WhatsApp

DIŞ TİCARET DİSTRİBÜTÖRLÜK

DIŞ TİCARET DİSTRİBÜTÖRLÜK

25 Kasım 2019, 11:23
DIŞ TİCARET DİSTRİBÜTÖRLÜK

Ürünlerinizi  ihraç etmek ve global dağıtımını kurmanın iki yolu vardır:

 • İhracat departmanı oluşturarak: Markanızla yabancı bir ülke pazarına girmek için öncelikle ihracat departmanını oluşturursunuz. Direkt ihracat yapmanız size, dağıtım üzerinde tam bir kontrol sağlar, ancak, ihracat departmanı maliyetleri ( personel ücret, eğitim, ssk vergiler ve sosyal imkanlar ) çok iyi hesaplanmalıdır.
 • Distribütörlerle çalışmak: Distribütörler ve ihracat danışmanları, ürün dağıtımınızı yabancı ülkelerde yapmanızı sağlayabilir. Yurt dışı pazarlarda satış söz konusu olduğunda, nakliye ve ithalat deneyimine sahip distribütörler en hızlı ve en kolay yöntemleri bilirler. Bu şirketler, ürünlerinizin dağıtım görevini üstlenerek , şirketinizin yurtdışına açılmasına yardımcı olur.

Verimli bir yurtdışı distribütörü gelirinizi hızlı ve istikrarlı bir şekilde arttırır.

Bu noktada IPS olarak ürünlerinizin ihracat ağını oluşturmak için; yurt dışındaki portföyümüze bunu neden satmak isteyeceği, ne fayda sağlayacağı konusunu net bir şekilde açıklayan bir ürün teklifini ve ikna edici argümanları sunuyor olacağız.

IPS olarak , biryerde, hem çalışanınız  hemde  müşteriniz olmayı vadediyoruz . Bu süreçte şirketinizi temsil edip müşterilerin gereksinimlerini karşılarken, sizin personeliniz gibi davranıp ürünlerinizi satıyor olacağız.

En önemlisi de sizleri  önemsiz teknik sorunlar ile uğraştırmayıp üretime odaklanmanızı ve işlerinizi büyütmenizi sağlayacağız..

Türk Üreticilerin hedeflediği ihracata ulaşabilmek için koştuğu bu yolda, bizde iş ortaklarımızla beraber koşuyor ve kendi hedeflerimizi onların hedefleri ile birleştirip  lider  ihracatçı olmayı hedefliyoruz.

IPS Danışmanlık ve Dış Ticaret  15 yıla yaklaşan profesyonel pazarlama ve dış ticaret tecrübesi ile Ümit AYDIN ve Murat CANKARA tarafından firmaların yapılarının ve personel yetkinlerinin değişen dünya şartlarına uyumlarını sağlamak ve firmaların ihracatını arttıran kalıcı çözümler geliştirmek amacı ile kurulmuştur.

 • 0 (212) 240 40 14

 • 0 (212) 240 40 24

 • info@ipss.com.tr

 • Teşvikiye Mh. Hacı Emin Efendi Sk. Kerem Apt. N:39/6 Nişantaşı/ İstanbul/Türkiye

 • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
  Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
  Pazar: Kapalı